Ghee economics dont make sense
To make Ghee, milk alone will cost at least Rs 1200 Not to forget fuel, labor, & other overheads !
Now, the million dollar question is that how On earth is Ramdev’s Patanjali or Mother Dairy giving "Pure" Ghee at Rs 590/Kg !
Enlighten me please more